DUŻY SUKCES JUDOKI Z MECHANIKA! - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Tańskiego w Słupsku

Mieczysława Niedziałkowskiego 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 48 31 • e-mail: • www: http://www.mechanik.slupsk.pl

DUŻY SUKCES JUDOKI Z MECHANIKA!

24 października 2016, 9:16

W dniach 15-16.10.2016 r. w Oleśnicy odbył się Międzynarodowy Turniej Judo, który ma kategorię Pucharu Polski. Zawody te zgromadziły 370 zawodników z 48 klubów z Polski oraz reprezentacje Kazachstanu, Kanady, Azerbejdżanu, Gruzji, Czech, Niemiec, Austrii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Holandii, Czech i Słowacji.

Bardzo dobrze zaprezentował się uczeń 1klasy ZSMiL w Słupsku Bartosz Szaniawski (TS Judo Gryf Słupsk), który wywalczył brązowy medal.

Bartosz Szaniawski z każdej ważnej imprezy sportowej wraca z medalem. Bartek walczył w kategorii 81 kg i stoczył 4 walki (3 wygrane przed czasem). Szczególnie efektownie zakończył walkę z Litwinem (Matvej Kolesnik) wykonując rzut uchi-mata. Pokonał również zawodników z Warszawy oraz Rzeszowa. Na punkty przegrał tylko z reprezentantem Kanady.
Obecnie Bartosz Szaniawski trenuje z Kadrą Narodową we Wrocławiu przygotowując się do Międzynarodowego Turnieju, który odbędzie się pod koniec miesiąca w Hannoverze.