MIĘDZYSZKOLNA DEBATA W JĘZYKU ANGIELSKIM W MECHANIKU (ZSMiL) PO RAZ PIERWSZY W SŁUPSKU! TYLKO W MECHANIKU! - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Tańskiego w Słupsku

Mieczysława Niedziałkowskiego 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 48 31 • e-mail: • www: http://www.mechanik.slupsk.pl

MIĘDZYSZKOLNA DEBATA W JĘZYKU ANGIELSKIM W MECHANIKU (ZSMiL) PO RAZ PIERWSZY W SŁUPSKU! TYLKO W MECHANIKU!

31 stycznia 2019, 15:23

MIĘDZYSZKOLNA DEBATA W JĘZYKU ANGIELSKIM
W MECHANIKU (ZSMiL)

PO RAZ PIERWSZY W SŁUPSKU!
TYLKO W MECHANIKU!

W czwartek, 31.01.2019r., 6-osobowe drużyny dyskutowały w języku angielskim na temat: "Should homework be banned?" (Czy prace domowe powinny być zakazane?).
W dyskusyjne szranki w języku angielskim stanęły drużyny z trzech słupskich szkół technicznych:

- organizatora debaty - Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych (Mechanik),

- Zespołu Szkół Technicznych (Drzewniak),

- Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych (Ekonomik).

Po trzech rundach dyskusji neutralne jury, w skład którego weszli: pracownik naukowy Akademii Pomorskiej, właściciele dwóch szkół językowych w Słupsku oraz dwóch przedstawicieli dowództwa bazy amerykańskiej NSFR Redzikowo, ogłosiło wyniki:

- I miejsce zdobyli reprezentanci Mechanika,

- II miejsce reprezentanci Drzewniaka,

- III miejsce reprezentanci Ekonomika.

Debata stanowi narratorski sposób na kształtowanie relacji interpersonalnych . Ta forma dyskusji wypracowuje nawyk konstruktywnej rozmowy i prezentowania różnych punktów widzenia w sposób kulturalny, profesjonalny i pozbawiony agresji.

Międzyszkolna debata była podsumowaniem i tym samym zakończeniem projektu unijnego realizowanego przez nauczycieli Mechanika z funduszy unijnych POWER SE pt. "Uczę się dobrze nauczać." W projekcie nauczyciele Mechanika rozwijali swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim na mobilnościach na Malcie i Wielkiej Brytanii. Natomiast nauczyciele języka angielskiego i języka niemieckiego na kursach metodycznych szkolili się i rozwijali swój warsztat pracy w trakcie mobilności w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii i na Malcie. Dzięki odbytym szkoleniom w trakcie projektu powstał pomysł przeprowadzenia takiej debaty, jako formy poszukiwania nowych ścieżek i metod rozwijania umiejętności uczniów posługiwania się językiem angielskim oraz propagowanie wiedzy nt. Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem systemów edukacyjnych państw członkowskich.