UCZNIOWIE MECHANIKA ROZBILI BANK NAGRÓD!!! - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Tańskiego w Słupsku

Mieczysława Niedziałkowskiego 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 48 31 • e-mail: • www: http://www.mechanik.slupsk.pl

UCZNIOWIE MECHANIKA ROZBILI BANK NAGRÓD!!!

26 kwietnia 2023, 14:41
DWA PIERWSZE MIEJSCA, DWA DRUGIE MIEJSCA I TRZY WYRÓŻNIENIA W FINALE WOJEWÓDZKIM KONKURSU „RAZEM DO ZAWODU”

Konkurs jest organizowany co roku przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Konkursu inspiruje uczniów do podjęcia pracy zespołowej nad wspólnym projektem/ projektami w różnych branżach.

Dnia 25 kwietnia 2023r w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie nagród z konkursu „Razem do zawodu”. PRZEDSTAWIAMY NASZE NAGRODZONE PROJEKTY:

I MIEJSCE w branży "Transport, logistyka i motoryzacja i przemysł morski" - PROJEKT "AUTOSHIFT", drużyna: Małgorzata Dołżycka kl.1eB, Igor Bondaryk, Kacper Hływa, Piotr Pietrzykowski kl.4aT5. Opiekun merytoryczny ze szkoły: Pani Milena Ginko.
Projekt powstał w wyniku przemyśleń związanych z codziennymi dojazdami rowerem do szkoły. „Autoshift” to automatyczna przerzutka biegów do roweru. Można ją zamontować w każdym rowerze.

I MIEJSCE w branży "Chemia lekka i środowisko" – PROJEKT „BIODEGRADOWALNY SZNUREK Z BAKTERII I DROŻDŻY”, drużyna: Jakub Wiśniewski, Jakub Nadwodny, Kacper Goyke i Cezary Tchórzko z klasy 4CT4. Opiekun merytoryczny ze szkoły: Marcin Kisielewski.

Materiał na sznurek jest hodowany podczas procesu fermentacji octowej, podczas którego bakterie i drożdże tworzą wiązania celulozowe. Po pewnym czasie powstaje materiał gotowy do formowania. Przy odpowiednim suszeniu i impregnacji powstaje z niego wytrzymały sznurek, który jest w 100% biodegradowalny.

II MIEJSCE w branży „Transport, logistyka i motoryzacja i przemysł morski” – PROJEKT ŁODZI RATOWNICZEJ niezatapialnej służącej do ratowania ludzi podczas sztormu z możliwości płynięcia obustronnego w przypadku wywrócenia się na drugą stronę, drużyna: Oskar Jacewicz 2cT5, Jerzy Piekarski 1rT5, Marcin Wodziński 1rT5, Franciszek Ługowski 1rT5, Dmytro Tsiurupa 1rT5. Opiekun merytoryczny ze szkoły: Pan Marcin Ślufarski.

II MIEJSCE w branży "ICT i elektronika" – PROJEKT RĘKI – mięśnie elektryczne umożliwiające osobom z niedowładem podnoszenie np. zakupów lub innych towarów do samochodu, wózka sklepowego o wadze wynoszącej do 8 kg, drużyna: Stefan Lewandowski 1cT5, Aleksander Juszkowski 1cT5, Michał Mazgoła 1cT5, Stanisław Rudziński 1cT5. Opiekun merytoryczny ze szkoły: Pan Marcin Ślufarski.

WYRÓŻNIENIE w branży "ICT i elektronika" – PROJEKT ŁÓŻKA DO REHABILITACJI wykonującego 5 ćwiczeń jednocześnie, drużyna: Oliwier Nowak 4cT5, Szymon Król 4cT5, Eryk Nejman 4cT5, Cyprian Rosner 4cT5. Opiekun merytoryczny ze szkoły: Pan Marcin Ślufarski.

WYRÓŻNIENIE w branży „Transport, logistyka i motoryzacja i przemysł morski” – PROJEKT ROBOTA STRAŻACKIEGO wspomagającego pracę strażaków, drużyna: Tomasz Agatowski 2cT5, Przemysław Szulga 1cT5, Nikodem Morka 1cT5, Krystian Smaglijenko 1cT5, Konrad Stoltman 1rT5. Opiekun merytoryczny ze szkoły: Pan Marcin Ślufarski.

WYRÓŻNIENIE w branży "ICT i elektronika" - projekt B.I.C.E.P.S., drużyna: Aleksandra Zimny, Kacper Kwidzyński, Oskar Winsztal kl.2cT5. Opiekun merytoryczny ze szkoły: Pani Milena Ginko.

Jest to bezpieczny i certyfikowany elektroniczny pomagacz sportowy, który ma na celu policzyć ilość wykonanych ćwiczeń i serii, oraz pokazać czas w jakim zostało to wykonane. Jest to innowacyjne "pudełko", które można zainstalować na urządzeniach, które kształtują przede wszystkim partie mięśniowe rąk i nóg.

GRATULUJEMY!!!!