ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 za NAMI - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Tańskiego w Słupsku

Mieczysława Niedziałkowskiego 2, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 842 48 31 • e-mail: • www: http://www.mechanik.slupsk.pl

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 za NAMI

20 września 2023, 14:12
https://youtu.be/nR_-ZEH_FsY

ACHH CO TO BYŁO ZA ROZPOCZĘCIE!!! Gdy wybiła godzina 11:00 WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO!!!
33 klasy, tyle samo wychowawców, ponad 900 uczniów, rodzice, 60 nauczycieli, niemalże wszyscy pozostali pracownicy szkoły i zaproszeni goście! SALA PĘKAŁA W SZWACH!
Powietrze wirowało od jeszcze żywych wakacyjnych emocji, przygód i doświadczeń. Arcyciekawe relacje z minionych dwóch miesięcy dało się słyszeć wszędzie!
Gdy wybiła 11:00 do sali dumnie wkroczył Poczet Sztandarowy ZSMiL w Słupsku, zabrzmiał Hymn Państwowy odśpiewany przez zgromadzonych. I jak zawsze w tym doniosłym momencie widać było wzruszenie na licznych twarzach na trybunach i tafli sali gimnastycznej Ośrodka Sportowo - Rekreacyjnego im. Tadeusza Gwiżdża.
Pani Dyrektor Barbara Zakrzewska złożyła wszystkim życzenia na właśnie rozpoczynający się rok szkolny oraz przekazała głos obecnemu na uroczystości Dowódcy 7 BOW, Panu generałowi bryg. Romanowi Kopce.
Pan generał bryg. zainaugurował IV edycję projektu „Kalendarz z mundurem” i złożył życzenia owocnego roku szkolnego wszystkim uczniom, a szczególnie tym z Oddziałów Przygotowania Wojskowego i z klas o profilach strażackim, lotniczym, morskim, policyjnym, wojskowym. Na koniec Pan generał bryg. wręczył uczniom z profilu wojskowego symboliczny #kalendarzzmundurem2023 w którym ujęto materiały z dziejów oręża i najważniejsze daty z historii Polski.
Gościliśmy również szefa WCR w Słupsku Pana ppłk. Przemysława Majewskiego oraz szefów wydziałów. Dziękujemy za udział w naszym wydarzeniu.
Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Słupsku, Panu Wiesławowi Maruszakowi oraz wszystkim obecnym nauczycielom ZPO i Ochotniczego Hufca Pracy w Słupsku.
NOWY ROK SZKOLNY OFICJALNIE SIĘ ZACZĄŁ!
Galeria zdjęć z wydarzenia, autorstwa Pani Marceliny Weiland, jest distępna na szkolnym Facebooku i Instagramie.