Mobile Apps - learn today, apply tomorrow C2 - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Mobile Apps - learn today, apply tomorrow C2

W dniach 21-28.04.2018 grupa składająca się z sześciu uczniów pod opieką dwójki nauczycieli P. Justyny Szczypek oraz p. Romualda Jakowczyka wybrała się na spotkanie partnerskie w gorącej Hiszpanii w miejscowości El Ejido. Hiszpanie przywitali nas w odświętnych (na)strojach, ponieważ w dniu naszego przyjazdu obchodzili Dzień Św. Marka - patrona rolników. Jest to jedno z najważniejszych świąt w tym regionie, więc zabawa trwała do późnej nocy.

Następnego dnia wybraliśmy się Wydziału Edukacji w Almerii, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie spotkania projektowego i powitanie. Po części formalnej wybraliśmy się na wycieczkę na przylądek Cabo de Gata. Było to niesamowicie fascynujące spotkanie z wybrzeżem Morza Śródziemnego! Następnego dnia odbyło się spotkanie z władzami miasta, po czym udaliśmy się do malowniczej, nadmorskiej turystycznej miejscowości Almerimar. Pogoda dopisywała, dużo słońca, turkusowe morze, wspaniałe potrawy! Kolejnego dnia wybraliśmy się na górską wyprawę do Parku Narodowego Sierra Nevada. Było bardzo wysoko i niezwykle widowiskowo. W następnych dniach skupiliśmy się na pracy projektowej. W trakcie kolejnych trzech dni Angelo - nauczyciel z Włoch, pomagał nam w realizacji naszego projektu. Po południu mieliśmy trochę czasu dla siebie, chociaż Hiszpanie bardzo się starali, abyśmy się nudzili! Na zakończenie przygotowali dla nas wspaniałe pożegnanie w hiszpańskich rytmach!

Był to wspaniały czas podziwiania egzotycznej przyrody, spektakularnych widoków, smakowania nowych potraw oraz intensywnej pracy.Bardzo dużo nauczyliśmy się o Hiszpanach! Zaprzyjaźniliśmy się z fantastycznymi ludźmi, z którymi chcemy zobaczyć się w przyszłości. Była to niesamowita przygoda, która dostarczyła nam niesamowitych wrażeń, których nigdy nie zapomnimy.