Konkurs wiedzy motoryzacyjnej Pit-Stop Master - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Placówek Oświatowych w Słupsku

ul. Koszalińska 5, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 845 73 33 • fax: (59) 845 73 35 • e-mail: • www: http://www.ckpslupsk.pl

Konkurs wiedzy motoryzacyjnej Pit-Stop Master

26 maja 2023, 12:11
W Centrum Kształcenia Praktycznego w Słupsku zorganizowano konkurs wiedzy motoryzacyjnej Pit-Stop Master. Do rywalizacji stanęli uczniowie klas III i IV technikum branży samochodowej i mechanicznej.

Konkurs przeprowadzono w piątek, 26 maja. Jak informują organizatorzy Zespół Placówek Oświatowych w Słupsku, jego celem jest rozpropagowania zawodu mechanika pojazdów samochodowych oraz zawodów pokrewnych wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych. Ponadto poprzez wykorzystanie wiedzy teoretycznej i praktycznej zdobytej z placówce, chodzi o budowanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, rozwijanie relacji miedzy ludzkich, propagowanie myśli konstrukcyjnych.

Konkurs obejmował problematykę wiedzy ogólnej mechanicznej, historię motoryzacji, sprawność z wykorzystaniem symulatora jazdy, poruszanie się pojazdem na placu manewrowym, sprawdzian wiedzy teoretycznej, pokaz ratownictwa drogowego i ratownictwa medycznego połączonego z gaszeniem pożaru przeprowadzony przez Państwową Straż Pożarną w Słupsku.

Konkursowi towarzyszyła wystawa samochodowych i motocyklowych klasyków – aut i jednośladów, które obecnie mają status zabytku.