DKMS. Pomożesz. Bo możesz. - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego

ul. Królowej Jadwigi 3, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 841 78 44, (59) 841 78 42 • e-mail: • www: http://www.ckziu.slupsk.pl

DKMS. Pomożesz. Bo możesz.

24 kwietnia 2022, 19:44
DKMS. Pomożesz. Bo możesz.
W Polsce co 40 minut, a na świecie co 27 sekund, ktoś dowiaduje się, że cierpi na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest znalezienie zgodnego Dawcy komórek macierzystych. Każda zarejestrowana osoba jest niezwykle cenna. W bazie DKMS w Polsce znajduje się obecnie ponad 1,7 milionów zarejestrowanych Dawców, jednak wciąż potrzebni są nowi, ponieważ aż co piąty chory nie znajduje swojego Dawcy.
8 kwietnia 2022 r. w budynku ZSBiKU można było dołączyć do grona Dawców. Tegoroczna akcja odbywała się we współpracy ze Szkolnym Klubem Caritas z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Słupsku. Nasi wolontariusze wraz z wolontariuszami SKC odpowiadali na pytania, rozwiewali wszelkie wątpliwości związane z byciem dawcą i procedurą poboru komórek macierzystych. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wparli akcję #DKMS. Pomożesz. Bo możesz i zostali dawcami komórek macierzystych.
DKMS. Pomożesz. Bo możesz.DKMS. Pomożesz. Bo możesz.