Wycieczka do Warszawy - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego

ul. Królowej Jadwigi 3, 76-200 Słupsk • telefon: (59) 841 78 44, (59) 841 78 42 • e-mail: • www: http://www.ckziu.slupsk.pl

Wycieczka do Warszawy

24 października 2022, 20:13
Wycieczka do Warszawy

W dniach 19- 21 października uczniowie z klasy: 1d, 2a, 2d, 3a, 3b, 4b, 4c i 4d uczestniczyli w wycieczce do Warszawy współfinansowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Wyruszyliśmy o 1.00 rano w środę wiedząc, że czeka nas długa podróż i intensywny program zwiedzania. Nasze zwiedzanie zaczęliśmy od Cmentarza na Powązkach i obejrzenia fragmentu murów Getta Warszawskiego. Następnie zawitaliśmy do Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. W następnych dniach zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, Zamek Królewski i Muzeum Wojska Polskiego. Całość dopełnił przejazd Traktem Królewskim: m. in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem. Ponadto mogliśmy zobaczyć Pałac Prezydencki, Belweder, budynki ambasady, Sejmu i Senat, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Następnie udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.

Był też czas na rozrywkę i wizytę w centrum handlowym „Złote Tarasy” oraz Parku Wodnym„Suntago”.

Były to trzy dni intensywnego zwiedzania miasta, ale też czas integracji i wzmacniania relacji między uczniami. Jedno jest pewne - tą wycieczkę zapamiętamy na długo.

Wycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do WarszawyWycieczka do Warszawy