Sport w słupskich placówkach oświatowych - Słupsk, Miejski Portal Edukacyjny

 

Sport w słupskich placówkach oświatowych

Sport w słupskich placówkach oświatowych

Słupski sport dzisiaj to przede wszystkim koszykarze Energi Czarnych Słupsk, walczący o najlepsze pozycje w ekstraklasie, szczypiornistki MKS Słupia, które w 2008 roku wróciły do ekstraklasy, sekcja badmintona SKB Piast z olimpijką Kamilą Augustyn, piłka siatkowa kobiet w wykonaniu „Czarnych” Słupsk, które po latach świetności spadły do III ligi, a teraz wróciły do II ligi i mają poważne szanse iść wyżej oraz strzelectwo.

Odbudowuje się również słupski boks, który posiada jedną z najlepszych w Polsce baz treningowych. Bowiem miasto przeprowadziło w 2007 roku kapitalny remont hali przy ulicy Ogrodowej przekazując go w użycie Słupskiemu Klubowi Bokserskiemu „CZARNI”. SKB zdobywa medale mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych i to zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet.

Sukcesami mogą pochwalić się pływacy „Skalara”, chociaż nie mają najlepszej bazy do treningów. Trwają jednak przygotowania do podjęcia jednej z największych i jakże potrzebnych inwestycji miejskich: budowy aquaparku z prawdziwego zdarzenia.